Select Page

Zlata knjiga dosežkov dijakov in dijakinj Gimnazije Ilirska Bistrica

Zlata knjiga

Državna in mednarodna tekmovanja ter natečaji naravoslovnega, družboslovnega, tehniškega in športnega značaja

(vključena so prva tri mesta na zgoraj omenjenih tekmovanjih ter zlata in srebrna priznanja na državni ravni)

 

2016/17

Patrik Benčina, Žan Černe, Luka Gregorn, Luka Poženel in Tevž Sedmak – uvrstitev v finale med 6 najboljših srednješolskih podjetniških ekip na Ustvarjalnikovi zaključni konferenci.

Anja Tomažič in Tjaša Uljan – zlato priznanje na bralnem e-tekmovanju iz italijanščine Il topo di biblioteca.

Klara Brozina, Nika Česnik, Laura Fatur, Maja Gustinčič in Maja Penko – srebrno priznanje na državnem srednješolskem bralnem tekmovanju v nemškem jeziku EPI Lesepreis.

Leon Batagelj – 1. mesto na državnem prvenstvu v igranju na diatonično harmoniko.

Domen Žužek – 3. mesto na mednarodnem pevskem tekmovanju Lav Mirski.

Blaž Dodič – 1. mesto na natečaju Primorskega numizmatičnega društva za oblikovanje spominskega kovanca ob 70. obletnici vrnitve Primorske k matični domovini.

Rok Rutar – zlata Preglova plaketa na državnem tekmovanju iz kemije.

Denis Pašić – 1. mesto na svetovnem kadetskem prvenstvu v kegljanju v kategoriji U18.

Žiga Požar – 1. mesto na državnem kadetskem prvenstvu v sprintu za kegljače do starosti 18. let.

Klara Brozina, Tjaša Turco in Jana Frank – priznanje za uvrstitev med zmagovalce na natečaju Kriza na vrvici, ki ga je razpisala SiNAPSA, slovensko društvo za nevroznanost, in je potekal v okviru Tedna možganov 2017: Krizni novi svet.

Rok Rutar – srebrno priznanje na državnem srednješolskem tekmovanju iz znanja matematike za gimnazije.

Gašper Perovič – zlato priznanje na državnem tekmovanju dijakov srednjih tehniških in strokovnih šol v znanju matematike.

Matej Križman in Krištof Marcijuš – 1. mesto na nacionalnem video natečaju “Jej lokalno, misli globalno!” in 3. mesto na evropskem video natečaju, ki je potekal v okviru projekta EAThink2015.

Urban Celin – zlato Cankarjevo priznanje na državnem tekmovanju iz slovenščine.

Jana Frank – zlato Cankarjevo priznanje na državnem tekmovanju iz slovenščine.

 

2015/16

Patrik Benčina,Tadej Gantar, Luka Gregorn, Luka Poženel in Tevž Sedmak – nagrada za NAJ STORITEV 2016 na Ustvarjalnikovih StartUp dnevnih socialnih inovacij.

Eva Štefančič – zlato priznanje na bralnem e-tekmovanju iz italijanščine Il topo di biblioteca.

Eva Štefančič, Monika Iskra, Lara Dujc, Nina Renko, Karin Ujčič in Saranda Zogaj – zlato priznanje na bralnem e-tekmovanju iz španščine.

Žiga Požar – zlata medalja in naslov svetovnega prvaka na svetovnem prvenstvu v kegljanju v disciplini mešanih dvojic.

Nik Švara – 2. mesto na mladinskem svetovnem prvenstvu v balinanju v disciplini štafeta.

Manca Vodopivec – srebrno priznanje na državnem srednješolskem tekmovanju iz znanja matematike za gimnazije.

Luka Gregorn – srebrno priznanje na državnem tekmovanju dijakov srednjih tehniških in strokovnih šol v znanju matematike.

Laura Fatur – srebrno priznanje na državnem tekmovanju iz biologije.

Klara Brozina – zlato priznanje na državnem srednješolskem bralnem tekmovanju v nemškem jeziku EPI Lesepreis.

Maja Gustinčič, Maja Penko, Deja Dekleva, Laura Fatur, Nika Česnik, Matija Volk, Sara Kitanoski in Jana Frank – srebrno priznanje na državnem srednješolskem bralnem tekmovanju v nemškem jeziku EPI Lesepreis.

Jana Frank, Leon Batagelj in Anja Tomažič – nagrajenci 16. državnega srednješolskega natečaja za najboljši haiku v slovenskem jeziku.

Barbara Škrlj – nagrajenka 16. državnega srednješolskega natečaja za najboljši haiku v nemškem jeziku.

Špela Pugelj – zlato Cankarjevo priznanje na državnem tekmovanju iz slovenščine.

Špela Pugelj, Anja Tomažič in Jana Frank – srebrno Cankarjevo priznanje na regijskem tekmovanju iz slovenščine.

Ana Mikuletič – 2. mesto na državnem natečaju za najboljši sociološki esej.

 

2014/15

Maja Gustinčič – zlato priznanje na državnem srednješolskem bralnem tekmovanju v nemškem jeziku EPI Lesepreis.

Matej Fajdiga – zlato priznanje na državnem tekmovanju dijakov srednjih tehniških in strokovnih šol v znanju matematike.

Špela Pugelj – zlato Cankarjevo priznanje na državnem tekmovanju iz slovenščine.

Monika Iskra, Leja Logar, Urša Gombač, Eva Možina in Kaja Ujčič – zlato priznanje na Bralnem e-tekmovanju (španščina).

Žiga Požar – naslov svetovnega podprvaka na svetovnem kadetskem prvenstvu v kegljanju kot član slovenske reprezentance.

Aljaž Jug – srebrno priznanje na državnem tekmovanju iz angleščine za srednje strokovne šole.

Jurij Blokar, Barbara Škrlj in Žiga Požar – srebrno priznanje na državnem srednješolskem tekmovanju iz znanja matematike za gimnazije.

Janez Škrlj, Matej Fajdiga, Blaž Fatur, Jordan Mclaughlin in Mitja Tominc – srebrno priznanje na državnem srednješolskem tekmovanju iz znanja matematike za srednje strokovne šole.

Rok Renko – srebrno priznanje na državnem srednješolskem tekmovanju mladih zgodovinarjev Slovenije.

Emil Pašić – 2. mesto na 19. Ljubljanskem maratonu v kategoriji dijaškega teka, ki šteje kot državno tekmovanje.

 

2013/14

Špela Pugelj – zlato Cankarjevo priznanje na državnem tekmovanju iz slovenščine.

Urša Gombač, Eva Možina, Tjaša Drožina in Kristina Šlosar – zlato priznanje na Bralnem e-tekmovanju (španščina).

Urška Celin in Nina Štemberger – med najboljšimi v državi na natečaju za najboljši srednješolski haiku v italijanskem jeziku.

Luka Perovič – zlato priznanje na državnem tekmovanju iz računalništva – BOBER.

Grega Morano – srebrno priznanje na državnem srednješolskem tekmovanju iz znanja logike.

 

2012/13

Gregor Šajn – 1. mesto na natečaju “Obrazi Evrope” za najboljši video posnetek, ki je potekal v okviru projekta MinglEU.

Darja Oražem – zlato Cankarjevo priznanje na državnem tekmovanju iz slovenščine.

Luka Primc – srebrno priznanje na državnem tekmovanju iz angleščine za strokovne šole.

Kerry Mahne – 2. mesto in s tem srebrno priznanje na državnem tekmovanju iz angleščine za strokovne šole.

Kristina Šlosar – 2. mesto Lepota romanskih jezikov navdihuje (španščina).

Sabina Kresevič, Vesna Božič Vidmar, Nina Štemberger in Nika Tomažič – 2. mesto Lepota romanskih jezikov navdihuje (italijanščina).

 

2011/12

Patrik Ceglar – zlato priznanje na državnem tekmovanju iz angleščine za gimnazije.

Tadeja Logar – 1. mesto Lepota romanskih jezikov navdihuje (italijanščina).

Ines Šestan, Kristina Šlosar in Tadeja Logar – 1. mesto Lepota romanskih jezikov navdihuje (španščina).

Staša Frank, Anja Moran in Kristina Šlosar – nagrada za najboljšo projektno nalog – Molekula meseca ob mednarodnem letu kemije na zaključni prireditvi na sedežu univerze v Mariboru.

Gašper Baša – srebrno priznanje na državnem tekmovanju iz angleščine za srednje strokovne šole.

Eva Možina, Tjaša Drožina in Maša Logar – 2. mesto za raziskovalno nalogo na Srečanju srednješolskih raziskovalk in raziskovalcev novejše zgodovine Slovenije v okviru mednarodnega tekmovanja EUSTORY.

Urška Celin in Rebeka Iskra – 3. mesto za raziskovalno nalogo na Srečanju srednješolskih raziskovalk in raziskovalcev novejše zgodovine Slovenije v okviru mednarodnega tekmovanja EUSTORY.

Nina Štemberger, Nika Tomažič in Špela Fidel3. mesto Lepota romanskih jezikov navdihuje (italijanščina).

 

2010/11

Julijana Šajina – 1. mesto Lepota romanskih jezikov navdihuje (italijanščina).

Nina Štemberger in Špela Fidel – 1. mesto Lepota romanskih jezikov navdihuje – vizualni izdelki (italijanščina).

Katarina Penko, Petra Tomažič in Ana Penko  – 1. mesto za raziskovalno nalogo na Srečanju srednješolskih raziskovalk in raziskovalcev novejše zgodovine Slovenije v okviru mednarodnega tekmovanja EUSTORY.

Tadeja Logar – 2. mesto Lepota romanskih jezikov navdihuje (italijanščina).

Tadeja Logar – 2. mesto Lepota romanskih jezikov navdihuje (španščina).

Mariza Močnik in Janja Raspor – 2. mesto za raziskovalno nalogo na Srečanju srednješolskih raziskovalk in raziskovalcev novejše zgodovine Slovenije v okviru mednarodnega tekmovanja EUSTORY.

Andrej Maljavac – 3. mesto Lepota romanskih jezikov navdihuje (italijanščina).

 

2009/10

Robert Kruh, Odineja Ratek, Irma Hermina Klemenc – 1. mesto Lepota romanskih jezikov navdihuje (italijanščina).

Eva Raspor – zlato priznanje na državnem srednješolskem tekmovanju iz znanja biologije.

Daša Kocjančič – zlato priznanje na državnem srednješolskem tekmovanju iz logike.

Tadeja Logar – 2. mesto Lepota romanskih jezikov navdihuje (španščina).

Anja Pugelj – 2. mesto Lepota romanskih jezikov navdihuje (španščina).

Tadeja Logar – 2. mesto Lepota romanskih jezikov navdihuje (italijanščina).

Nika Bratović, Ana Klarić in Martina Štemberger – 2. mesto za raziskovalno nalogo na Srečanju srednješolskih raziskovalk in raziskovalcev novejše zgodovine Slovenije v okviru mednarodnega tekmovanja EUSTORY.

Tadeja Logar – srebrno priznanje na državnem srednješolskem tekmovanju mladih zgodovinarjev Slovenije.

Svit Laris – 3. mesto za raziskovalno nalogo na Srečanju srednješolskih raziskovalk in raziskovalcev novejše zgodovine Slovenije v okviru mednarodnega tekmovanja EUSTORY.

 

2008/09

Anja Pugelj – 1. mesto Lepota romanskih jezikov navdihuje (španščina).

Meta Čosić – zlato priznanje na državnem srednješolskem tekmovanju iz logike.

 

2007/08

Jernej Ekar – zlata Preglova plaketa na državnem tekmovanju iz kemije.

Andrej Barovič – srebrno priznanje na državnem srednješolskem tekmovanju mladih zgodovinarjev Slovenije.