Select Page

Zlata knjiga dosežkov dijakov in dijakinj Gimnazije Ilirska Bistrica

Zlata knjiga

Državna in mednarodna tekmovanja ter natečaji naravoslovnega, družboslovnega, tehniškega in športnega značaja

(vključena so prva tri mesta na zgoraj omenjenih tekmovanjih ter zlata in srebrna priznanja na državni ravni)

2020/21

Jan Kastelic – srebrno Vegovo priznanje na državnem tekmovanju iz znanja matematike

Vid Škrlj – zlata Preglova plaketa na državnem tekmovanju iz kemije

Jernej Smerdel – srebrna Preglova plaketa na državnem tekmovanju iz kemije

Jan Kastelic – srebrno priznanje na državnem tekmovanju iz španščine Dilo en español

Jernej Smerdel – srebrno priznanje na državnem srednješolskem tekmovanju iz logike

Jernej Smerdel – zlato priznanje na državnem tekmovanju iz psihologije

Maja Kastelic, Tina Šajn, Nika Škrlj in Tjaša Žolger – srebrno priznanje na državnem tekmovanju iz psihologije

Jernej Smerdel – srebrno priznanje na državnem tekmovanju iz biologije.

2019/20

Nika Škrlj – srebrno priznanje na državnem srednješolskem bralnem tekmovanju v nemškem jeziku EPI Lesepreis

Jernej Smerdel, Nika Škrlj in Jan Kastelic – srebrno priznanje na območnem tekmovanju v znanju geografije

Nika Škrlj – srebrno Cankarjevo priznanje na področnem tekmovanju iz slovenščine

Jernej Smerdel – srebrno priznanje na državnem tekmovanju iz znanja o sladkorni bolezni

Zaradi epidemije novega koronavirusa SARS-CoV-2 državnih in mednarodnih tekmovanj in natečajev, ki so bila predvidena v zadnji tretjini šolskega leta 2019/20, ni bilo izvedenih.

2018/19

Elma Kamberovska, Jurij Krebelj in Jana Volk – 1. mesto za raziskovalno nalogo na Srečanju srednješolskih raziskovalk in raziskovalcev novejše zgodovine Slovenije v okviru mednarodnega tekmovanja EUSTORY

Nika Škrlj – zlato priznanje na državnem srednješolskem bralnem tekmovanju v nemškem jeziku EPI Lesepreis

Nika Milavec in Monika Šircelj – srebrno priznanje na državnem srednješolskem bralnem tekmovanju v nemškem jeziku EPI Lesepreis

Rok Rutar – srebrna Preglova plaketa na državnem tekmovanju iz kemije

Luka Hrvatin in Luka Vadnjal – zlato priznanje (2. mesto) na državnem robotskem tekmovanju ROBObum v kategoriji RoboCupJunior – Reševanje črta SŠ

Mia Valenčič – 1. mesto na pesniškem natečaju za srednješolce Mala Veronika 2019

Jan Kastelic, Maja Kastelic in Špela Kresevič Frank – srebrno priznanje na območnem tekmovanju v znanju geografije

Rok Rutar, Gašper Perovič in Karmen Frank – srebrno Vegovo priznanje na državnem srednješolskem tekmovanju iz znanja matematike

Tjaša Uljan – srebrno priznanje na državnem tekmovanju iz španščine Dilo en español

Aleksia Rolih, Špela Kresevič Frank, Lea Celin, Maja Kastelic, Gašper Kastelic, Mia Valenčič in Urban Celin – srebrno Cankarjevo priznanje na področnem tekmovanju iz slovenščine

Jasmina Arslanović in Eva Česnik – 1. mesto v nacionalnem projektu Mednarodni dan strpnosti – dan za strpnost in prijateljstvo 2018/2019

Lea Celin – srebrno priznanje na državnem tekmovanju iz znanja o sladkorni bolezni

Jan Kastelic – srebrno priznanje na državnem srednješolskem tekmovanju iz logike

Tina Šajn – 2. mesto na natečaju Miroslav Vilhar v očeh otrok in mladostnikov v kategoriji likovnih prispevkov

Dijaki 1. in 4. letnika – 1. mesto na natečaju Miroslav Vilhar v očeh otrok in mladostnikov v kategoriji literarno-zgodovinskih prispevkov

Dijaki 3. letnika – 3. mesto na natečaju Miroslav Vilhar v očeh otrok in mladostnikov v kategoriji literarno-zgodovinskih prispevkov

2017/18

Tjaša Vičič – 3. mesto na državnem zunanjem prvenstvu v lokostrelstvu v disciplini goli lok

Jan Kastelic in  Eva Štefančič – zlato priznanje na bralnem e-tekmovanju iz italijanščine Il topo di biblioteca

Klara Brozina, Nika Česnik in Laura Fatur – zlato priznanje na državnem srednješolskem bralnem tekmovanju v nemškem jeziku EPI Lesepreis

Violeta Brozina, Manca Vodopivec in Matija Volk – srebrno priznanje na državnem srednješolskem bralnem tekmovanju v nemškem jeziku EPI Lesepreis

Žiga Požar – 2. mesto na svetovnem prvenstvu v kegljanju v kategoriji mladinci ekipno

Tevž Sedmak, Luka Hrvatin in Luka Vadnjal – 2. mesto na državnem tekmovanju iz robotike RoboCupJunior 2018 v disciplini Reševanje Črta

Jan Kastelic, Maja Kastelic in Špela Kresevič Frank – srebrno priznanje na območnem srednješolskem tekmovanju v znanju geografije

Tina Šajn – zlato Cankarjevo priznanje na državnem tekmovanju iz slovenščine

Žiga Požar – 1. mesto na državnem prvenstvu v kegljanju posamezno

Žiga Požar – 2. mesto na državnem prvenstvu v kegljanju v kombinaciji

Žiga Požar – 1. mesto na državnem mladinskem prvenstvu v kegljanju za kegljače do starosti 23 let posamezno

Špela Kresevič Frank, Tina Šajn, Mia Valenčič in Anja Tomažič – srebrno Cankarjevo priznanje na področnem tekmovanju iz slovenščine

Žiga Ahčan – 3. mesto na državnem prvenstvu v skokih z male prožne ponjave

Žiga Ahčan – 3. mesto na ekipnem odprtem prvenstvu Slovenije v skokih z velike prožne ponjave

Lea Celin, Jan Kastelic in Anja Tomažič – zlato priznanje na državnem tekmovanju iz znanja o sladkorni bolezni

Žiga Požar – srebrno priznanje na državnem srednješolskem tekmovanju iz logike

Eva Česnik – dve tretji mesti na svetovnem prvenstvu World Dance Championship

2016/17

Patrik Benčina, Žan Černe, Luka Gregorn, Luka Poženel in Tevž Sedmak – uvrstitev v finale med 6 najboljših srednješolskih podjetniških ekip na Ustvarjalnikovi zaključni konferenci

Anja Tomažič in Tjaša Uljan – zlato priznanje na bralnem e-tekmovanju iz italijanščine Il topo di biblioteca

Klara Brozina, Nika Česnik, Laura Fatur, Maja Gustinčič in Maja Penko – srebrno priznanje na državnem srednješolskem bralnem tekmovanju v nemškem jeziku EPI Lesepreis

Leon Batagelj – 1. mesto na državnem prvenstvu v igranju na diatonično harmoniko

Domen Žužek – 3. mesto na mednarodnem pevskem tekmovanju Lav Mirski

Blaž Dodič – 1. mesto na natečaju Primorskega numizmatičnega društva za oblikovanje spominskega kovanca ob 70. obletnici vrnitve Primorske k matični domovini

Rok Rutar – zlata Preglova plaketa na državnem tekmovanju iz kemije

Denis Pašić – 1. mesto na svetovnem kadetskem prvenstvu v kegljanju v kategoriji U18

Žiga Požar – 1. mesto na državnem kadetskem prvenstvu v sprintu za kegljače do starosti 18 let

Klara Brozina, Tjaša Turco in Jana Frank – priznanje za uvrstitev med zmagovalce na natečaju Kriza na vrvici, ki ga je razpisala SiNAPSA, slovensko društvo za nevroznanost, in je potekal v okviru Tedna možganov 2017: Krizni novi svet

Rok Rutar – srebrno priznanje na državnem srednješolskem tekmovanju iz znanja matematike za gimnazije

Gašper Perovič – zlato priznanje na državnem tekmovanju dijakov srednjih tehniških in strokovnih šol v znanju matematike

Matej Križman in Krištof Marcijuš – 1. mesto na nacionalnem video natečaju “Jej lokalno, misli globalno!” in 3. mesto na evropskem video natečaju, ki je potekal v okviru projekta EAThink2015

Urban Celin – zlato Cankarjevo priznanje na državnem tekmovanju iz slovenščine

Jana Frank – zlato Cankarjevo priznanje na državnem tekmovanju iz slovenščine

2015/16

Patrik Benčina,Tadej Gantar, Luka Gregorn, Luka Poženel in Tevž Sedmak – nagrada za NAJ STORITEV 2016 na Ustvarjalnikovih StartUp dnevnih socialnih inovacij

Eva Štefančič – zlato priznanje na bralnem e-tekmovanju iz italijanščine Il topo di biblioteca

Eva Štefančič, Monika Iskra, Lara Dujc, Nina Renko, Karin Ujčič in Saranda Zogaj – zlato priznanje na bralnem e-tekmovanju iz španščine

Žiga Požar – zlata medalja in naslov svetovnega prvaka na svetovnem prvenstvu v kegljanju v disciplini mešanih dvojic

Nik Švara – 2. mesto na mladinskem svetovnem prvenstvu v balinanju v disciplini štafeta

Manca Vodopivec – srebrno priznanje na državnem srednješolskem tekmovanju iz znanja matematike za gimnazije

Luka Gregorn – srebrno priznanje na državnem tekmovanju dijakov srednjih tehniških in strokovnih šol v znanju matematike

Laura Fatur – srebrno priznanje na državnem tekmovanju iz biologije

Klara Brozina – zlato priznanje na državnem srednješolskem bralnem tekmovanju v nemškem jeziku EPI Lesepreis

Maja Gustinčič, Maja Penko, Deja Dekleva, Laura Fatur, Nika Česnik, Matija Volk, Sara Kitanoski in Jana Frank – srebrno priznanje na državnem srednješolskem bralnem tekmovanju v nemškem jeziku EPI Lesepreis

Jana Frank, Leon Batagelj in Anja Tomažič – nagrajenci 16. državnega srednješolskega natečaja za najboljši haiku v slovenskem jeziku

Barbara Škrlj – nagrajenka 16. državnega srednješolskega natečaja za najboljši haiku v nemškem jeziku

Špela Pugelj – zlato Cankarjevo priznanje na državnem tekmovanju iz slovenščine

Špela Pugelj, Anja Tomažič in Jana Frank – srebrno Cankarjevo priznanje na regijskem tekmovanju iz slovenščine

Ana Mikuletič – 2. mesto na državnem natečaju za najboljši sociološki esej

2014/15

Maja Gustinčič – zlato priznanje na državnem srednješolskem bralnem tekmovanju v nemškem jeziku EPI Lesepreis

Matej Fajdiga – zlato priznanje na državnem tekmovanju dijakov srednjih tehniških in strokovnih šol v znanju matematike

Špela Pugelj – zlato Cankarjevo priznanje na državnem tekmovanju iz slovenščine

Monika Iskra, Leja Logar, Urša Gombač, Eva Možina in Kaja Ujčič – zlato priznanje na Bralnem e-tekmovanju (španščina)

Žiga Požar – naslov svetovnega podprvaka na svetovnem kadetskem prvenstvu v kegljanju kot član slovenske reprezentance

Aljaž Jug – srebrno priznanje na državnem tekmovanju iz angleščine za srednje strokovne šole

Jurij Blokar, Barbara Škrlj in Žiga Požar – srebrno priznanje na državnem srednješolskem tekmovanju iz znanja matematike za gimnazije

Janez Škrlj, Matej Fajdiga, Blaž Fatur, Jordan Mclaughlin in Mitja Tominc – srebrno priznanje na državnem srednješolskem tekmovanju iz znanja matematike za srednje strokovne šole

Rok Renko – srebrno priznanje na državnem srednješolskem tekmovanju mladih zgodovinarjev Slovenije

Emil Pašić – 2. mesto na 19. Ljubljanskem maratonu v kategoriji dijaškega teka, ki šteje kot državno tekmovanje

2013/14

Špela Pugelj – zlato Cankarjevo priznanje na državnem tekmovanju iz slovenščine

Urša Gombač, Eva Možina, Tjaša Drožina in Kristina Šlosar – zlato priznanje na Bralnem e-tekmovanju (španščina)

Urška Celin in Nina Štemberger – med najboljšimi v državi na natečaju za najboljši srednješolski haiku v italijanskem jeziku

Luka Perovič – zlato priznanje na državnem tekmovanju iz računalništva – BOBER

Grega Morano – srebrno priznanje na državnem srednješolskem tekmovanju iz znanja logike

2012/13

Gregor Šajn – 1. mesto na natečaju “Obrazi Evrope” za najboljši video posnetek, ki je potekal v okviru projekta MinglEU

Darja Oražem – zlato Cankarjevo priznanje na državnem tekmovanju iz slovenščine

Luka Primc – srebrno priznanje na državnem tekmovanju iz angleščine za strokovne šole

Kerry Mahne – 2. mesto in s tem srebrno priznanje na državnem tekmovanju iz angleščine za strokovne šole

Kristina Šlosar – 2. mesto Lepota romanskih jezikov navdihuje (španščina)

Sabina Kresevič, Vesna Božič Vidmar, Nina Štemberger in Nika Tomažič – 2. mesto Lepota romanskih jezikov navdihuje (italijanščina)

2011/12

Patrik Ceglar – zlato priznanje na državnem tekmovanju iz angleščine za gimnazije

Tadeja Logar – 1. mesto Lepota romanskih jezikov navdihuje (italijanščina)

Ines Šestan, Kristina Šlosar in Tadeja Logar – 1. mesto Lepota romanskih jezikov navdihuje (španščina)

Staša Frank, Anja Moran in Kristina Šlosar – nagrada za najboljšo projektno nalog – Molekula meseca ob mednarodnem letu kemije na zaključni prireditvi na sedežu univerze v Mariboru

Gašper Baša – srebrno priznanje na državnem tekmovanju iz angleščine za srednje strokovne šole

Eva Možina, Tjaša Drožina in Maša Logar – 2. mesto za raziskovalno nalogo na Srečanju srednješolskih raziskovalk in raziskovalcev novejše zgodovine Slovenije v okviru mednarodnega tekmovanja EUSTORY

Urška Celin in Rebeka Iskra – 3. mesto za raziskovalno nalogo na Srečanju srednješolskih raziskovalk in raziskovalcev novejše zgodovine Slovenije v okviru mednarodnega tekmovanja EUSTORY

Nina Štemberger, Nika Tomažič in Špela Fidel – 3. mesto Lepota romanskih jezikov navdihuje (italijanščina)

2010/11

Julijana Šajina – 1. mesto Lepota romanskih jezikov navdihuje (italijanščina)

Nina Štemberger in Špela Fidel – 1. mesto Lepota romanskih jezikov navdihuje – vizualni izdelki (italijanščina)

Katarina Penko, Petra Tomažič in Ana Penko  – 1. mesto za raziskovalno nalogo na Srečanju srednješolskih raziskovalk in raziskovalcev novejše zgodovine Slovenije v okviru mednarodnega tekmovanja EUSTORY

Tadeja Logar – 2. mesto Lepota romanskih jezikov navdihuje (italijanščina)

Tadeja Logar – 2. mesto Lepota romanskih jezikov navdihuje (španščina)

Mariza Močnik in Janja Raspor – 2. mesto za raziskovalno nalogo na Srečanju srednješolskih raziskovalk in raziskovalcev novejše zgodovine Slovenije v okviru mednarodnega tekmovanja EUSTORY

Andrej Maljavac – 3. mesto Lepota romanskih jezikov navdihuje (italijanščina)

2009/10

Robert Kruh, Odineja Ratek, Irma Hermina Klemenc – 1. mesto Lepota romanskih jezikov navdihuje (italijanščina)

Eva Raspor – zlato priznanje na državnem srednješolskem tekmovanju iz znanja biologije

Daša Kocjančič – zlato priznanje na državnem srednješolskem tekmovanju iz logike

Tadeja Logar – 2. mesto Lepota romanskih jezikov navdihuje (španščina)

Anja Pugelj – 2. mesto Lepota romanskih jezikov navdihuje (španščina)

Tadeja Logar – 2. mesto Lepota romanskih jezikov navdihuje (italijanščina)

Nika Bratović, Ana Klarić in Martina Štemberger – 2. mesto za raziskovalno nalogo na Srečanju srednješolskih raziskovalk in raziskovalcev novejše zgodovine Slovenije v okviru mednarodnega tekmovanja EUSTORY

Tadeja Logar – srebrno priznanje na državnem srednješolskem tekmovanju mladih zgodovinarjev Slovenije

Svit Laris – 3. mesto za raziskovalno nalogo na Srečanju srednješolskih raziskovalk in raziskovalcev novejše zgodovine Slovenije v okviru mednarodnega tekmovanja EUSTORY

2008/09

Anja Pugelj – 1. mesto Lepota romanskih jezikov navdihuje (španščina)

Meta Čosić – zlato priznanje na državnem srednješolskem tekmovanju iz logike

2007/08

Jernej Ekar – zlata Preglova plaketa na državnem tekmovanju iz kemije

Andrej Barovič – srebrno priznanje na državnem srednješolskem tekmovanju mladih zgodovinarjev Slovenije